خانه / تابلو کامپوزیت / تابلو کامپوزیت مغازه

تابلو کامپوزیت مغازه

استفاده از ورق کامپوزیت در مغازه

تابلو کامپوزیت مغازه : کامپوزیت (ماده مرکب یا چندسازه) به صورت زیر تعریف می‌شود:کامپوزیت از دو قسمت اصلی ماتریس و تقویت کننده تشکیل شده‌ است. ماتریس با احاطه کردن تقویت کننده آن را در محل نسبی خودش نگه می‌دارد. تقویت کننده موجب بهبود خواص مکانیکی ساختار می‌گردد. به طور کلی تقویت کننده می‌تواند به صورت فیبرهای کوتاه و یا بلند و پیوسته باشد.

تابلو کامپوزیت مغازه
تابلو کامپوزیت مغازه

تابلو کامپوزیت مغازه

ویژگی ورق‌های کامپوزیت در نمای ساختمان:
۱. سبک بودن ۲. سطح هموار و یکنواختی رنگ ۳. شکل پذیری ۴. تنوّع رنگ ۵. مقاومت در برابر آتش‌سوزی ۶. عملکرد غیر یکپارچه در زلزله ۷. امکان آب بندی نما ۸. بی‌نیازی به شستشو ۹. قابلیت تعویض پانل‌ها ۱۰. خواص آکوستیک

مراحل طراحی تابلو کامپوزیت‌ مغازه

۱. گردآوری اطلاعات در خصوص کاربرد قطعه (نیروهای استاتیک، دینامیک و شرایط محیطی)
۲. مشخصات اولیه قطعه (مواد، ابعاد و چیدمان لایه‌ها)
۳. زمان و هزینه
۴. بررسی روش‌های محاسباتی (تحلیل و عددی)
۵. شناسایی روش‌های ساخت
۶. نحوه مونتاژ (روش‌های اتصال قطعات)
۷. بهینه‌سازی (وزن کم، استحکام بالا و هزینه پایین)

مشخصات ابعادی ورق‌های تابلو کامپوزیت مغازه

عرض استاندارد ۱۲۲۰ میلیمتر و عرض حداکثر ۱۵۵۰ میلیمتر طول استاندارد ۲۴۴۰ میلیمتر و طول حداکثر ۶۰۰۰ میلیمتر ضخامت از ۳ تا ۶ میلیمتر
هر متر مربع از پانل آلومینیوم فقط ۳٫۵ تا ۵٫۵ کیلوگرم وزن دارد که در خصوص ایمنی در مقابل زلزله و حمل و نقل آسان مؤثر است.

تابلو کامپوزیت مغازه
تابلو کامپوزیت مغازه

تابلو کامپوزیت

کاربردها:

تابلو کامپوزیت مغازه فایبرگلاس یکی از پرکاربردترین کامپوزیت‌ هاست. فایبرگلاس یک کامپوزیت با زمینهٔ پلیمری است که توسط فیبرهای شیشه تقویت شده‌است. در ساخت بدنه جنگنده‌های رادارگریز از کامپوزیت‌ها استفاده می‌شود. همچنین در ساخت قطعات هواپیما و پرهٔ نیروگاه بادی و پرهٔ هلیکوپتر از کامپوزیت‌ها استفاده می‌شود. به طور کلی مواد کامپوزیتی (مواد مرکب) به دلیل داشتن جرم بسیار کم و مقاومت بالا نسبت به فلزات، در صنعت هوا و فضا کاربرد وسیعی دارند. هم چنین کامپوزیت های کربن-اپوکسی از نوع کامپوزیت های استحکام بالا هستند که در صنایع نظامی کاربرد دارند.

نما تابلو کامپوزیت مغازه

نماکامپوزیت متشکل از دو لایه آلومینیوم به ضخامت ۵٫۰ میلیمتر و یک هسته از جنس تابلو پلاستیک یا یک ماده معدنی پر کننده به ضخامت ۳ میلیمتر که در بین این دو لایه قرار می گیرد می باشد.
ورق های آلومینیوم کامپوزیت دارای قابلیت های زیر می باشد:
سبکی وزن
خواص آکوستیک
شکل پذیری
تنوع رنگ
مقاومت در برابر آتش سوزی
عملکرد غیر یکپارچه در زلزله
امکان آب بندی نما
بی نیازی به شستشو
قابلیت تعویض پانل ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *