خانه / تابلو حروف پلاستیک / تابلوسازی حروف پلاستیک

تابلوسازی حروف پلاستیک

تابلوسازی حروف پلاستیک

تابلوسازی حروف پلاستیک همه ویژگی های تابلو سازی چلنیوم در این نوع از تابلوسازی نیز وجود دارد فقط با این فرق که کناره حروف این مدل متفاوت از تابلوسازی چلنیوم می باشد و در آن به جای آلیاژ آلومنیومی از لبه پلاستیکی بهره گرفته شده است.

این کار سبب شده تا این تابلوسازی مشتری های مخصوصی داشته باشد به این دلیل که در تابلو سازی چلنیوم تنها درون حروف نورپردازی می شد و اطراف به خاطر دارا بودن لبه آلومنیومی قادر نیست نور را از خود عبور بدهد و زیبایی را به حروف می دهد به طوری که حروف به صورت سایه روشن دیده می شوند ولی در تابلوسازی نئون پلاستیک همه حرف های استفاده شده روشن هستند.

در چلنیوم درون حروف روشن هستند و لبه ها آلومنیومی نمی گذارد اطراف حروف روشن شود ولی در نئون پلاستیک همه حروف روشن می باشند.

تابلوسازی حروف پلاستیک
تابلوسازی حروف پلاستیک

تبلیغات تابلوسازی حروف پلاستیک

ظاهر تابلو تبلیغاتی و زیبای تابلوسازی نئون پلاستیک بالاتر از همه حرفها و حتی بقیه تابلو سازی های تبلبغاتی می باشد. و احتمالا دلیل کم شدن بهره گیری از این نوع، بیشتر به خاطر نو بودن و مد بودن تابلو سازی چلنیوم می باشد.

همچنین راغب بودن، تلقین و تبلیغ چلنیوم از طریق برخی از تابلو سازان به متقاضیانی که خودشان را محتاج گرفتن مشاوره از آنها می دانند نیز بی تاثیر نبوده است.

چرا که تولید چلنیوم به خاطر انعطاف پذیر بودن و بدون نیاز به مهارت های ویژه و تجربه و سابقه بالا، به مراتب راحت تر از تولید نئون پلاستیکی می باشد که نظیر نئون سازی محتاج خیلی از مهارت ها می باشد و در مراحل تولید آن از حرارت و برشکاری های گوناگونی بهره گرفته می شود.

اهمیت چلنیوم شبیه اهمیت تابلو پلکسی فیس در دهه ۸۰ می باشد.

تابلوسازی حروف پلاستیک
تابلوسازی حروف پلاستیک

تابلو سازی حروف پلاستیک

تابلو نئون با تابلو سازی های پلاستیکی حجم دار گفته میشود که در ابعاد مختلفی میتوان ساخت قابلیت این نوع تابلوهای در این است که میتوان بر روی پلاستیک طرح مورد نظر را بصورت تمام رنگی چاپ نمود .

داخل باکس تابلو از لامپهای مهتابی استفاده میشود که در تاریکی شب نیز قابل رویت میباشند جنس رویه تابلو از نوع پلاستیک است که بر روی آن چاپ میشود و فرم آن نیز از جنس ورق گالوانیزه استفاده میشود .

نئون پلاستیک برخلاف تابلو نئون حجم دار نیست و نوشته های و لوگو ویا تصایر بصورت برجسته ساخته میشود و بر روی زمینه نصب میگردد .

طوری که زمینه کار ( کامپوزیت ، نمای سنگ و… ) هم بعد از نصب حروف برجسته فلزی قابل مشاهده است و این یکی از مزیتهای تابلو میباشد که به زمینه کار لطمه وارد نمیکند .

جنس این نوع تابلو های از نوع پلاستیک ( پلگسی گلس اصل تایوان ) هست و همینطور نور آن با استفاده از لامپهای SMD و LED پر نور و ضد آب ، نور پردازی میشود.

سفارش این تابلو نسبت به نوع قبلی خیلی بیشتر است.

نوردهی تابلو سازی با حروف پلاستیک

تابلوسازی حروف پلاستیک : منبعی که نور تابلو سازی نئون پلاستیک از آن می تابد لامپ نئون می باشد. همانطور که نئون هایی که روی شیشه مغازه ها با فروم ویژه در نئون پلاستیک تعبیه می گردد.

از لحاظ نوردهی تابلو سازی های نئون پلاستیکی هنوز هم بی تا و یکتاست.

ولی نوردهی تابلو سازی چلنیوم، مدل های مختلف ال ای دی ها با نما و عملکرد مختلف می باشد. این دو فاکتور منجر شده بهره گیری از نئون در حرفهای برجسته به کلی از رده خارج گردد.

یکی پایین آمدن کیفیت نئون ها و دیگری آسان شذن به کارگیری از ال ای دی ها.

البته استحکام و دوام تابلو سازی های چلنیوم نیز از تابلو سازی نئون پلاستیک بیشتر می باشد. به این خاطر که چلنیوم با توسل به کتاره فلزی اش مقاومت زیادی در مقابل فشار و ضربه را برخوردار می باشد.

ولی اگر طراحی درست انجام شود و از مواد درجه یک و تولید با کیفیت و مناسب باشد، زیبایی و جذابیت نئون پلاستیک خیلی زیادتر از تابلو سازی چلنیوم خواهد بود.

ظاهر تبلیغاتی و زیبای تابلو سازی نئون پلاستیک بالاتر از همه حرفهای و حتی بقیه تابلو سازی های تبلبغاتی می باشد.

و احتمالا دلیل کم شدن بهره گیری از این نوع، بیشتر به خاطر نو بودن و مد بودن تابلو سازی چلنیوم باشد و همچنین راغب بودن، تلقین و تبلیغ چلنیوم از طریق برخی از تابلو سازان به متقاضیانی که خودشان را محتاج گرفتن مشاوره از آنها می دانند نیز بی تاثیر نمی باشد.

تابلوسازی حروف پلاستیک
تابلوسازی حروف پلاستیک

چرا که تولید چلنیوم به خاطر انعطاف پذیر بودن و بدون نیاز به مهارت های ویژه و تجربه و سابقه بالا، به مراتب راحت تر از تولید نئون پلاستیکی می باشد که نظیر نئون سازی محتاج خیلی از مهارت ها می باشد و در مراحل تولید آن از حرارت و برشکاری های گوناگونی بهره گرفته می شود. اهمیت چلنیوم شبیه اهمیت تابلو فلکسی فیس در دهه ۸۰ می باشد.

همان سالیانی که اشخاص غیر فنی آغاز به استفاده بی رویه و ناصحیح از این تابلو سازی های شیک نو نمودند و منجر به از بین رفتن آن ها شد.

احتمالا روزی هم فرا خواهد رسید که تابلو سازی چلنیوم نیز از چشم همه خواهد افتاد و آنچه که بیشترین تاثیر را در این زوال خواهد داشت قیمت آنها می باشد، کم شدن قیمت و رقابت های ناسالم در عرصه تابلو سازی باعث می شود بعد از مدتی اجناس بی کیفیت در بازار بیشتر شوند و مدل های نامرغوبی ازتابلوسازی حروف پلاستیک ظاهر شوند.

حروف پلاستیک

حروف برجسته پلاستیکی که از گذشته با نام حروف نئون پلاستیک مرسوم بود ه است بر خلاف حروف چلنیوم و یا تابلو استیل هم در قسمت رویه و هم لبه از طلق های پلکسی گلاس ساخته می شوند که این امر امکان پراکندگی نور را علاوه بر رویه کار در لبه یا کناره های حروف نیز میسر می گرداند که به لحاظ تفاوت در نحوه تابش و پراکندگی نور جلوه ای خاص را از نظر زیبایی به این نوع تابلو ها می بخشد.

تابلوهای حروف پلاستیک علی رغم آسیب پذیری و مقاومت کمتر نسبت به حروف برجسته چلنیوم و یا حروف استیل هنوز هم طرفداران بسیاری دارد و در صورتی که اصول اساسی و استاندارد در ساخت این حروف رعایت گردد می توان تا حد بسیاری به طول عمر این تابلوها اضافه نمود.

در تابلوسازی سکه جهت ساخت حروف پلاستیک از مرغوب ترین نوع پلکسی گلاس موجود در بازار ایران یعنی طلق یا پلکسی گلاس محصول کشور تایوان استفاده می شود و برای تامین نور این حروف نیز از ماژول های ال ای دی و اس ام دی کره ای استفاده می گردد که از نظر دوام مقاومت و شدت نور در مقایسه با لامپ های نئون بسیار مرغوب تر و با کیفیت تر هستند ضمن اینکه میزان مصرف برق لامپ های ال ای دی واس ام دی 60 تا 80 درصد پاین تر از نوع نئون است که تا حد بسیار زیادی از هزینه های برق می کاهد و زمان کارآیی تابلو ها را در طول شبانه روز تا حد زیادی افزایش می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *